O mnie

Pierwszego bloga założyłam jak miałam 7 lat pod pseudonimem olka_polka. Później byłam jedną z najpopularniejszych blogerek na onecie z moim blogiem lalki-ubieranki. W gimnazjum stworzyłam Wsiurskiego Bloga, gdzie wrzucałam wsiurskie opowiadania, wsiurskie wywiady ze znanymi ludźmi i wsiurskie piosenki. Z czasem z braku inspiracji i wsparcia porzuciłam bloga i zajęłam się czymś innym. Założyłam polską stronę fanów zespołu Billy Talent – billytalent.pl, strona zespołu, którego wcale nie byłam tak dużą fanką, ale nie było jeszcze fanpage’a tej kapeli w Polsce. Strona naprawdę pomogła mi poznać i pokochać zespół, a jednocześnie pobudziła we mnie pewne zainteresowanie. Fotografia koncertowa. Bo to właśnie dzięki Billy Talent miałam okazję robić zdjęcia na dużym festiwalu – Ursynalia 2012. Byłam wtedy w 1 klasie Technikum Fototechnicznego, a nie miałam pojęcia o fotografii. Dzięki BillyTalent.pl udało mi się uzyskać akredytację i przeprowadzić wywiad z ukochanym zespołem oraz pomóc spełnić marzenia kilku fanów – dzięki otrzymanej puli biletów na konkursy i zabrania z sobą na wywiad także dwie wielkie fanki.

Robienie zdjęć na koncertach bardzo mi się spodobało – mogłam słuchać ulubionej muzyki spod samiutkiej sceny – tzw. fosy i  jednocześnie robić zdjęcia artystom z bliska, czekać na odpowiedni moment żeby uchwycić zdjęcie. Sprzętu na fotografię koncertową nigdy nie miałam dobrego. Na początku robiłam zdjęcia Olympusem e-510 z obiektywem z zestawu, dopiero od 2014 roku robię aparatem Nikona – D7000 z 18-105mm i 50mm f/1.8. Mimo to zawsze jestem zadowolona ze swoich zdjęć, nawet jeśli widzę potem zdjęcia profesjonalnych fotografów koncertowych. Lubię też robić zdjęcia na jakichś ciekawych, charakterystycznych imprezach, np. Parada Równości czy Piknik Country w Mrągowie. Można złapać wiele ciekawych ujęć, których już nie da się więcej powtórzyć. Moje najlepsze ujęcia możecie zobaczyć tutaj.

Ukończyłam Technikum Fototechniczne w Warszawie. Szkoła raczej nie sprawiła, że fotografią zajmę się zawodowo, ale ta dziedzina będzie gościła u mnie na pewno jako hobby. Więc tym samym – na moim blogu znajdziecie z pewnością zdjęcia z różnych eventów, koncertów. Poza tym będę wrzucać czasem instrukcje do Photoshopa, jakieś ciekawostki, ale też zdjęcia, na których pokazuje wymyślone przeze mnie szalone i tandetne outfity! Żeby nic nie przegapić, możesz zasubskrybować mojego bloga :-*